صفحه اصلی اخبار گالری عکس مقالات ارسال عکس ارسال مطلب اعضا سایت جستجو تماس با ما
دوست عزیز، به سایت اطلاع رسانی گمیشان خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات سایت، ثبت نام کنید و یا با نام کاربری خود وارد شوید!
امروز: 2017/7/27 9:55
ورود
شناسه‌ی کاربری:

رمزعبور:

ورود خودکارواژه رمز را فراموش کرده‌اید؟

عضو شوید
مقالات جدید
نگاهی به تاریخ ترکمنها و ترکمنستان تا استیلای روسها/فروزان معین
نگاهی به تاریخ ترکمنها و ترکمنستان تا استیلای روسها/فروزان معین
تصویر کوچک شدهفروپاشی اتحاد جماهیر شوروی و ایجاد پانزده کشور جدید از جمله‌ شش کشور مسلمان در آسیای مرکزی و قفقاز پدیدهء نوینی را در جغرافیای سیاسی منطقه و جهان ایجاد نموده است.منطقهء گستردهء جمهوریهای تازه استقلال یافتهء آسیایی که پس از فروپاشی ابرقدرت‌ شرق،پا به عرصهء سیاسی جهان گذارده‌اند که مورد توجه خاص‌ کشورهای منطقه و جهان قرار گرفته است،از یک سو باعث جلب‌ توجه بسیاری از محققان به مسائل مربوط به این کشورها،و از طرف‌ دیگر سبب جلب حکومتها برای استفاده از منابع طبیعی و پتانسیل‌ قدرت کار و سرمایه‌گذاری در منطقه شده است.


واکنش نسبت به تصویب پرورش تمساح در بندرترکمن

فرستنده Bandar در تاريخ 2008/2/22 11:00:00 (4167 بار خوانده شده)

در هفته های اخیر هفته نامه ها و سایت های محلی استان خبری را مبنی بر صدور اولین مجوز پرورش تمساح در استان گلستان در شهرستان بندرترکمن درج نمودند معمولا چنین جانور خطرناک و وحشتناک  باید در محیط های بسیار باز که چندین کیلومتر اطراف آن خالی از سکنه است نگهداری شود چرا که این جانور برای رشد ونمو و تکثیر به محیطی همچون دریا و رودخانه و تقریبا به سواحل خاکی و شنی نیازمند است

 و هرچه قدر هم محل پرورش آن را حصار بندی نمایند باز بچه تمساح های ریز از حصار به راحتی بالا می روند و در محیط اطراف رها میشوند و یا احتمال شکار بچه تمساح ها توسط پرندگان شکارچی و رها شدن آن از چنگال پرندگان و ده ها احتمال رهایش آنها در محیط باز وجود دارد

در شهر بندرترکمن که کاملا ساحلی است کافی است که یکی از این تمساح ها در دریا یا رودخانه های منتهی به دریا رها شده و تکثیر شود تا زندگی را بر ساحل نشینان آن تلخ و دردناک نماید و خسارات جبران ناپذیری را بر مردمی که هزاران امید و آرزو برای طرح گردشگری و تفریح و صیادی از این دریا و رودخانه ها دارند وارد کند. این جانور خطرناک که ارزش پوست آن بالاست در استان هایی مثل سیستان وبلوچستان  در باتلاق ها  و آبزارهایش که هیچ گونه آبزی و ماهی  و گردشگری ندارد در محیط بسیار باز پرورش داده می شود و خطر انسانی کمتری  دارد . با عنایت به اینکه در شهرستان بندرترکمن به دلیل تراکم روستاها و فاصله نزدیک  آنها به یکدیگر و با مردمانی که شب و روز برای صیادی و شنا و تفریح و برای کسب رزق و روزی با پای پیاده در داخل دریا و رودخانه ها در رفت و آمد هستند و همچنین به خاطر چرای دام های مردم در اطراف و اکناف دریا و رودخانه ها پرورش چنین جانور خطرناک که سرعت رشد و تکثیر آن بسیار بالاست که نه تنها در این شهرستان بلکه در هیچ یک از شهرهای شمالی کشور توجیه پذیر نیست  .

با وجود استعداد های بالقوه طبیعی بسیار خوب با زمینه کار آفرینی بالا در این شهرستان جای بسی تعجب و تاسف  است که برای پرورش تمساح که باز مانده ای از نسل دایناسورها است ده میلیارد ریال سرمایه گذاری شود ! با این وجود  احتمال می رود عن قریب مجوز پرورش جانوران خطرناکی چون مار – کژدم – رتیل و... نیز با اختصاص وام های میلیاردی صادر شود ! 

جمعیت دانشجویان و فارغ التحصیلان  شهرستان ترکمن  

رونوشت به :  استانداری گلستان – فرمانداری شهرستان ترکمن و دیگر رسانه های خبری در سطح استان گلستان

صفحه مناسب چاپ پیشنهاد این صفحه از این خبر یک pdf بساز
بی‌شک دیدگاه هر کس نشانه‌ی تفکر اوست، ما در برابر نظر دیگران مسئول نیستیم
آخرین اخبار
افراد آنلاین
14 کاربر آن‌لاين است (13 کاربر در حال مشاهده‌ی سایت اخبار)

عضو: 0
مهمان: 14

بیشتر...
طراحی و میزبانی : شرکت ایلیاد گنبد