صفحه اصلی اخبار گالری عکس مقالات ارسال عکس ارسال مطلب اعضا سایت جستجو تماس با ما
دوست عزیز، به سایت اطلاع رسانی گمیشان خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات سایت، ثبت نام کنید و یا با نام کاربری خود وارد شوید!
امروز: 2017/7/21 20:14
ورود
شناسه‌ی کاربری:

رمزعبور:

ورود خودکارواژه رمز را فراموش کرده‌اید؟

عضو شوید
مقالات جدید
نگاهی به تاریخ ترکمنها و ترکمنستان تا استیلای روسها/فروزان معین
نگاهی به تاریخ ترکمنها و ترکمنستان تا استیلای روسها/فروزان معین
تصویر کوچک شدهفروپاشی اتحاد جماهیر شوروی و ایجاد پانزده کشور جدید از جمله‌ شش کشور مسلمان در آسیای مرکزی و قفقاز پدیدهء نوینی را در جغرافیای سیاسی منطقه و جهان ایجاد نموده است.منطقهء گستردهء جمهوریهای تازه استقلال یافتهء آسیایی که پس از فروپاشی ابرقدرت‌ شرق،پا به عرصهء سیاسی جهان گذارده‌اند که مورد توجه خاص‌ کشورهای منطقه و جهان قرار گرفته است،از یک سو باعث جلب‌ توجه بسیاری از محققان به مسائل مربوط به این کشورها،و از طرف‌ دیگر سبب جلب حکومتها برای استفاده از منابع طبیعی و پتانسیل‌ قدرت کار و سرمایه‌گذاری در منطقه شده است.


حجت الاسلام علوی:امنیت لازمه داشتن فرهنگ اقتصادی و جامعه پررونق است

فرستنده taymaz در تاريخ 2014/12/2 18:50:00 (801 بار خوانده شده)
تصویر کوچک شدهوزیر اطلاعات امنیت را لازمه فرهنگ اقتصادی و جامعه پررونق دانست و گفت: امنیت و آرامش در جامعه ای حکم فرما است که به مقوله فرهنگ و اقتصاد آن توجه شود.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام سید محمود علوی بعد از ظهر سه شنبه در دیدار با مردم رامیان، امنیت را یک اصل برای جامعه دانست و گفت: اگر در جامعه امنیت نباشد بخش خصوصی سرمایه گذاری نخواهد کرد، اندیشمندان اندیشه های پویای خود را به حرکت در نخواهند آورد و انسانهای اهل فرهنگ جرقه های فرهنگی را در ذهن نخواهند ساخت.

وی تاکید کرد: استاد در دانشگاه باید با آرامش به تدریس خود بپردازد و در کنار آن چارچوب و خط قرمزها را هم رعایت کند؛ ما امنیت را برای دانشگاه ها می خواهیم نه بر دانشگاه ها.

حجت الاسلام علوی با بیان این نکته که امنیت مردم محور و مردم پایه با کمترین عارضه و هزینه برای کشور فراهم می شود، افزود: در حوزه های علمیه ما نیز باید مدرس به راحتی و بدون مرزبندی تدریس کند.

وی ادامه داد: حوزه علمیه مدت دار است و در چند قرن گذشته افراد دارای صلاحیت برای آن انتخاب می شدند؛ ما به عنوان دستگاه امنیتی نباید وارد حوزه شویم بلکه باید امنیت را برای حوزه مهیا کنیم.

وزیر اطلاعات با اعلام این مطلب که دولت به کرامت انسانها و باورهای آنها ارزش می گذارد، گفت: سیاست دولت بر این است تا مردم خودشان وارد گود اقتصادی، سیاسی، فرهنگی امنیتی شوند؛ ما خدمتگذار مردم هستیم و می خواهیم برای آنها کار کنیم، تمام دغدغه رئیس جمهور آرامش مردم است.

اگر جامعه ای ایمان داشته و آرامش در آن حکم فرما باشد به شکوفایی می رسد

حجت الاسلام علوی ادامه داد: اگر جامعه ای ایمان داشته و آرامش در آن حکم فرما باشد به شکوفایی اقتصادی خواهند رسید و امروز دولت تدبیرو امید خود را موظف می داند این آرامش را فراهم کند؛ همه مردم اذعان دارند که دولت در طول این مدت آرامش را برای مردم فراهم کرده است.

وی بیان کرد: وقتی آرامش برقرار باشد و مردم از کرامت برخوردار باشند بذر خلاف کاهش می یابد؛ باید به مردم بها داده شود اگر چوب بالای سر مردم باشد شخصیت آنها آسیب می بیند که در این صورت آرامش پایدار نخواهد بود.

وی با تاکید بر این نکته که در جامعه ای که به مردم بها داده شود ضریب امنیت آن جامعه افزایش می یابد، افزود: امروز کشور با تدبیر و هدایت مقام معظم رهبری پیش می رود که ایشان با جایگاه حکیمانه خود دولت را حمایت می کند.

حجت الاسلام علوی با اعلام این مطلب که حمایت مقام معظم رهبری از این دولت تاکنون بی سابقه بود، افزود: مقام معظم رهبری فرمودند که "با تمام توان از دولت تدبیر و امید حمایت خواهند کرد زیرا مسئولیت این دولت مورد حمایت بنده است".

وی تصریح کرد: در گذشته هر دولت یک جناح را به حاشیه می برد و دولت دیگر جناحی دیگر را، درحالی که در دولت تدبیر و امید با تمام جناح ها و حزب ها کار می کند؛ این دولت بر همدلی، وحدت و زیر یک چتر قرار گرفتن، تاکید دارد.

وزیر اطلاعات ادامه داد: همه ما فرزندان انقلاب باید دست به دست یکدیگر داده و مملکت و انقلاب اسلامی را حمایت کرده و در جهت اعتلای نظام حرکت کنیم؛ این هنر نیست که یک عده را از زیر چشم انقلاب خارج کنیم چراکه آنها با خارج شدن از زیر پرچم انقلاب در زیر چتر دیگری خواهند رفت.

وی با بیان این نکته که در حال حاضر مشکل عمده اقتصاد ما نفت است، گفت: دولت یازدهم با کوهی از مشکلات این دولت را تحویل گرفته است.

این مسئول کشوری خاطر نشان کرد: در این شرایط با تحریم ظالمانه، فروش نفت از دومیلیون و 500هزار بشکه به 800 هزار رسیده که قرار بوده همین مقدار هم به صفر برسد.

وی ادامه داد: پرواضح است که فشار سنگینی در این شرایط به اقتصاد و اداره کشور وارد می شود؛ در وضعیت نامناسبی نفت اکنون به فروش می رسد از طرفی سرمایه کشور در بانک های مختلف بلوکه شده و امکان استفاده از آن نیز وجود ندارد.

این مسئول کشوری تصریح کرد: مردم با کرامت ما این مشکلات را پذیرفته اند و هزینه آن را که همانا استقلال و کرامت انسانی است بر عهده گرفته اند و دولت نیزدر سایه همکاری مردم با تدبیر برای رفع مشکلات تاکنون قدم برداشته اند.

وی خاطر نشان کرد: دولت باید تمام توان و انرژی خود را صرف گره گشایی برای مشکلات پیش آمده کشور کند که این موضوع کار را قدری مشکل خواهد کرد.

حجت الاسلام علوی با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در سال جاری، گفت: مقام معظم رهبری امسال فرمودند که شعار حماسه سیاسی سال گذشته محقق شد درحالی که حماسه اقتصادی به تعویق افتاده است؛ امسال تلاش دولت تدبیر و امید بر این است تا شعار اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی محقق شود تا ایشان در بیانات سال 94 خود اظهار تاثر و تاسف نداشته باشند.
صفحه مناسب چاپ پیشنهاد این صفحه از این خبر یک pdf بساز
بی‌شک دیدگاه هر کس نشانه‌ی تفکر اوست، ما در برابر نظر دیگران مسئول نیستیم
آخرین اخبار
افراد آنلاین
3 کاربر آن‌لاين است (3 کاربر در حال مشاهده‌ی سایت اخبار)

عضو: 0
مهمان: 3

بیشتر...
طراحی و میزبانی : شرکت ایلیاد گنبد