صفحه اصلی اخبار گالری عکس مقالات ارسال عکس ارسال مطلب اعضا سایت جستجو تماس با ما
دوست عزیز، به سایت اطلاع رسانی گمیشان خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات سایت، ثبت نام کنید و یا با نام کاربری خود وارد شوید!
امروز: 2017/7/27 10:07
ورود
شناسه‌ی کاربری:

رمزعبور:

ورود خودکارواژه رمز را فراموش کرده‌اید؟

عضو شوید
مقالات جدید
نگاهی به تاریخ ترکمنها و ترکمنستان تا استیلای روسها/فروزان معین
نگاهی به تاریخ ترکمنها و ترکمنستان تا استیلای روسها/فروزان معین
تصویر کوچک شدهفروپاشی اتحاد جماهیر شوروی و ایجاد پانزده کشور جدید از جمله‌ شش کشور مسلمان در آسیای مرکزی و قفقاز پدیدهء نوینی را در جغرافیای سیاسی منطقه و جهان ایجاد نموده است.منطقهء گستردهء جمهوریهای تازه استقلال یافتهء آسیایی که پس از فروپاشی ابرقدرت‌ شرق،پا به عرصهء سیاسی جهان گذارده‌اند که مورد توجه خاص‌ کشورهای منطقه و جهان قرار گرفته است،از یک سو باعث جلب‌ توجه بسیاری از محققان به مسائل مربوط به این کشورها،و از طرف‌ دیگر سبب جلب حکومتها برای استفاده از منابع طبیعی و پتانسیل‌ قدرت کار و سرمایه‌گذاری در منطقه شده است.


متن کامل طرح استانی شدن انتخابات مجلس/ تلاش نمایندگان برای یک مرحله‌ای شدن انتخابات

فرستنده taymaz در تاريخ 2014/12/2 18:40:00 (835 بار خوانده شده)
تصویر کوچک شدهیک فوریت طرح استانی شدن حوزه های انتخابیه انتخابات مجلس امروز به تصویب اکثریت نمایندگان رسید به موجب این طرح انتخابات مجلس یک مرحله ای خواهد شد و داوطلبانی که بالاترین رای را در کل استان به دست آورده اند به عنوان نمایندگان استان از شهرستان ها محسوب می شوند.

به گزارش خبرنگار سیاسی میزان، طرح «استانی شدن حوزه های انتخابیه انتخابات مجلس شورای اسلامی» که به امضای 169 نماینده مجلس رسیده است به شرح زیر است:
ماده یک- در انتخابات مجلس شورای اسلامی، محدوده جغرافیایی همدان به عنوان حوزه انتخابی اصلی و حوزه های انتخابیه موجود تابعه استان، حوزه های انتخابی فرعی محسوب می شوند.

تبصره یک – ملاک در تعیین تعداد نمایندگان هر استان، مجموعه نمایندگان آن استان به موجب قانون تعیین محدوده حوزه های انتخابی مجلس شورای اسلامی مصوب 30/1/1366 و اصلاحیه های بعدی آنها خواهد بود.

تبصره 2- هر یک از رای دهندگان می توانند برای تمامی کرسی های استانی ذیربط نماینده انتخاب کنند.

تبصره3- حوزه های انتخابی استان های آذربایجان غربی و سیستان و بلوچستان، حوزه های انتخابیه بیجار در استان کردستان، حوزه های انتخابی تربت جام، تایباد، خاف و رشتخوار در استان خراسان رضوی، حوزه های انتخابیه بندرلنگه در استان هرمزگان و حوزه های انتخابیه اقلیت های دینی از شمول این قانون مستثنی هستند.

ماده 2- هر یک از داوطلبان نمایندگی مجلس شورای اسلامی باید منحصراً برای یک از حوزه های انتخابیه فرعی استان ثبت نام کنند و ثبت نام در بیش از یک حوزه انتخابیه فرعی موجب لغو ثبت نام و محرومیت از داوطلبی نمایندگی آن دوره انتخابی مجلس شورای اسلامی خواهد شد.

ماده 3 – علاوه بر شرایط مندرج در قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی مصوب 7/9/1378 و اصلاحیه های بعدی آن، از داوطلب نمایندگی باید متولد محدوده جغرافیایی حوزه های انتخابی فرعی محل ثبت نام بوده یا سابقه نمایندگی مجلس شورای اسلامی از آن حوزه یا سابقه حداقل 5 سال سکونت در آن منطقه را داشته باشد.

ماده 4- انتخابات مجلس شورای اسلامی در حوزه های مشمول این قانون یک مرحله ای است.
از هر حوزه فرعی داوطلب یا داوطلبانی که بالاترین رای را در کل استان بدست آورده اند نماینده یا نمایندگان استان از آن شهرستان محسوب می شوند.

ماده 5- در انتخابات مجلس شورای اسلامی مشمول این قانون، هیئت اجرایی مرکزی، در مرکز حوزه انتخابیه اصلی (استانداری ها) توسط استاندار و هیئت های اجرایی فرعی در مرکز حوزه های انتخابی فرعی یا سایر فرمانداری ها و بخشداری تابع مرکز حوزه انتخابیه فرعی تشکیل خواهد شد.
صفحه مناسب چاپ پیشنهاد این صفحه از این خبر یک pdf بساز
بی‌شک دیدگاه هر کس نشانه‌ی تفکر اوست، ما در برابر نظر دیگران مسئول نیستیم
آخرین اخبار
افراد آنلاین
3 کاربر آن‌لاين است (3 کاربر در حال مشاهده‌ی سایت اخبار)

عضو: 0
مهمان: 3

بیشتر...
طراحی و میزبانی : شرکت ایلیاد گنبد