صفحه اصلی اخبار گالری عکس مقالات ارسال عکس ارسال مطلب اعضا سایت جستجو تماس با ما
دوست عزیز، به سایت اطلاع رسانی گمیشان خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات سایت، ثبت نام کنید و یا با نام کاربری خود وارد شوید!
امروز: 2017/7/27 10:09
ورود
شناسه‌ی کاربری:

رمزعبور:

ورود خودکارواژه رمز را فراموش کرده‌اید؟

عضو شوید
مقالات جدید
نگاهی به تاریخ ترکمنها و ترکمنستان تا استیلای روسها/فروزان معین
نگاهی به تاریخ ترکمنها و ترکمنستان تا استیلای روسها/فروزان معین
تصویر کوچک شدهفروپاشی اتحاد جماهیر شوروی و ایجاد پانزده کشور جدید از جمله‌ شش کشور مسلمان در آسیای مرکزی و قفقاز پدیدهء نوینی را در جغرافیای سیاسی منطقه و جهان ایجاد نموده است.منطقهء گستردهء جمهوریهای تازه استقلال یافتهء آسیایی که پس از فروپاشی ابرقدرت‌ شرق،پا به عرصهء سیاسی جهان گذارده‌اند که مورد توجه خاص‌ کشورهای منطقه و جهان قرار گرفته است،از یک سو باعث جلب‌ توجه بسیاری از محققان به مسائل مربوط به این کشورها،و از طرف‌ دیگر سبب جلب حکومتها برای استفاده از منابع طبیعی و پتانسیل‌ قدرت کار و سرمایه‌گذاری در منطقه شده است.


منطقه آزاد تجاری اینچه برون مهمترین خواسته صنعت گلستان از رییس جمهور است

فرستنده taymaz در تاريخ 2014/11/26 23:00:00 (964 بار خوانده شده)
تصویر کوچک شدهرییس سازمان صنعت معدن و تجارت استان گلستان گفت: برای سفر ریاست جمهوری ۵ طرح بزرگ مصوب شد و منطقه آزاد تجاری اینچه برون به مساحت ۵۰ هزار هکتار از داشلی برون تا مرز دریایی شمال استان مهم ترین و بزرگ ترین خواسته بخش صنعت است.


حسینقلی قوانلو در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: این پیشنهاد در زمان سفر آقای ترکان، مشاور رییس جمهور به استان مطرح شد و اگر سفر ایشان کمی زودتر به استان انجام می شد هم اکنون تمام مجوزهای این منطقه آزاد تجاری گرفته می شد، چرا که این منطقه علاوه بر مجوز از شورای عالی مناطق آزاد کشور مصوبه هیات وزیران و مجلس را هم نیاز دارد.

وی تصریح کرد: منطقه آزاد تجاری در شمال و شمال شرق کشور وجود ندارد و با توجه به قابلیت های مرز اینچه برون و کمترین فاصله با قزاقستان و ترکمنستان و خط ریلی که در این منطقه افتتاح می شود منطقه آزاد اینچه برون با رویکرد صنعتی، معدنی و تجاری پیشنهاد شده است.

وی بیان کرد: منطقه آزاد اینچه برون به مساحت ۵۰ هزار هکتار از داشلی برون تا مرز دریایی شمال استان را کامل در بر می گیرد که امیدواریم تا پایان سال مصوبات این موضوع انجام شود.

قوانلو احداث کارخانه فولاد با ظرفیت دو میلیون تن را از دیگر طرح های مهم صنعتی استان ذکر کرد و گفت: فاز اول این طرح تا پایان سال کلنگ زنی می شود و مجوزهای آن گرفته شده است که ۲۰ درصد سرمایه گذاری آن با ایمیدرو است و مابقی هم سرمایه گذاران خصوصی دارد.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان حل مشکل پتروشیمی گلستان را از دیگر موضوعات مهم بخش صنعت در زمان حضور رییس جمهور عنوان کرد و گفت: پتروشیمی خواسته عمومی استان است و دولت تاکنون چندین بار به این پروژه مساعدت کرده است اما مشکل این طرح در وام ارزی آن است که اگر چه مسدودی آن گرفته شده است اما هنوز منجر به گشایش اعتبار ارزی نشده است.

پتروشیمی ۷۰۰ میلیارد تومان اعتبار ریالی نیاز دارد

وی تصریح کرد: پتروشیمی علاوه بر موضوع گشایش ارزی به ۷۰۰ میلیارد تومان اعتبارات ریالی نیاز دارد که البته این موضوع قابل حل است.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گلستان در خصوص تامین سرمایه در گردش واحدهای تولیدی استان گفت: ۶ هزار میلیارد تومان سرمایه در گردش برای واحدهای تولیدی استان نیاز است و اختیارات فرا استانی برای تامین این سرمایه در گردش نیاز است.

قوانلو تصریح کرد: در هفت ماه گذشته اقدامات زیادی برای تامین این سرمایه در گردش برای واحد های تولیدی انجام شده است اما ما نتوانستیم اقدام زیادی برای این موضوع انجام دهیم چون بانک های ما بدهی های معوق زیادی نیاز دارند و این به دلیل وام های بی حساب و کتابی است که در دولت گذشته به اجبار و بیش از توان منابع خود مجبور به اعطای آن بودند و حتی گاهی ۹ برابر توان خود برخی بانک ها مانند مسکن وام داده اند.
صفحه مناسب چاپ پیشنهاد این صفحه از این خبر یک pdf بساز
بی‌شک دیدگاه هر کس نشانه‌ی تفکر اوست، ما در برابر نظر دیگران مسئول نیستیم
آخرین اخبار
افراد آنلاین
3 کاربر آن‌لاين است (3 کاربر در حال مشاهده‌ی سایت اخبار)

عضو: 0
مهمان: 3

بیشتر...
طراحی و میزبانی : شرکت ایلیاد گنبد