صفحه اصلی اخبار گالری عکس مقالات ارسال عکس ارسال مطلب اعضا سایت جستجو تماس با ما
دوست عزیز، به سایت اطلاع رسانی گمیشان خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات سایت، ثبت نام کنید و یا با نام کاربری خود وارد شوید!
امروز: 2017/7/27 9:57
ورود
شناسه‌ی کاربری:

رمزعبور:

ورود خودکارواژه رمز را فراموش کرده‌اید؟

عضو شوید
مقالات جدید
نگاهی به تاریخ ترکمنها و ترکمنستان تا استیلای روسها/فروزان معین
نگاهی به تاریخ ترکمنها و ترکمنستان تا استیلای روسها/فروزان معین
تصویر کوچک شدهفروپاشی اتحاد جماهیر شوروی و ایجاد پانزده کشور جدید از جمله‌ شش کشور مسلمان در آسیای مرکزی و قفقاز پدیدهء نوینی را در جغرافیای سیاسی منطقه و جهان ایجاد نموده است.منطقهء گستردهء جمهوریهای تازه استقلال یافتهء آسیایی که پس از فروپاشی ابرقدرت‌ شرق،پا به عرصهء سیاسی جهان گذارده‌اند که مورد توجه خاص‌ کشورهای منطقه و جهان قرار گرفته است،از یک سو باعث جلب‌ توجه بسیاری از محققان به مسائل مربوط به این کشورها،و از طرف‌ دیگر سبب جلب حکومتها برای استفاده از منابع طبیعی و پتانسیل‌ قدرت کار و سرمایه‌گذاری در منطقه شده است.


متکی و عباسی و معادلات انتخابات آینده مجلس

فرستنده taymaz در تاريخ 2014/10/2 20:20:00 (807 بار خوانده شده)
تصویر کوچک شدهسخنان اخیر وزرای سابق امور خارجه و ورزش و جوانان در بین همشهریان گلستانی خود و از طرفی افزایش یک نماینده به حوزه انتخابیه گلستان معادلات انتخابات آینده مجلس را به هم می زند .

به گزارش گلستان ما ؛ با نزدیک شدن به انتخابات مجلس گمانه زنی های مختلفی در خصوص شرکت نخبگان و فعالان سیاسی و مسئولان سابق در این عرصه بوجود می آید .
در استان گلستان نیز این گمانه زنی تا حدودی وجود دارد وبرخی گروهها کم کم خیز خود رابه سمت انتخابات بیشتر می کنند ولی در حال حاضر بیشتر طیف بندی شخص محور بوده و ائتلاف های سیاسی گروهی در مراحل آخر مشخص می شود .
در استان گلستان اخیرا دکتر محمد عباسی نماینده سابق مردم گرگان و آق قلا که سابقه زوارت تعاون و وزارت ورزش را در کارنامه دارد و اکنون به یک مهره کارکشته تبدیل شده چند ماه پیش سران اصولگرای استان را گرد هم آورد .
البته خود عباسی گفته که قصد حضور در عرصه را ندارد اما آن را نفی هم نکرد و هر گونه احتمالات در خصوص حضور یا عدم حضورش در این عرصه را به زمان انتخابات و دقایق آخر موکول کرد.
چند روز پیش نیز منوچهر متکی وزیر سابق امورخارجه کشورمان که سابقه سفارت چند کشور نیز در کارنامه اش دیده می شود به بندرگز آمد و در بین الصلاتین نماز جمعه سخنرانی کرد . گویا محور مشترکی در شهرستان بندرگز به این نتیجه رسیده اند که متکی می تواند پتاسنیل بالقوه و بالفعلی برای این شهر باشد .
از طرف دیگر دکتر محمد جواد نظری مهر برادر خانم متکی است و اگر متکی بیاید به احتمال زیاد نظری مهر کنار خواهد کشید و با توجه به حضور دو دوره ای نظری مهر در مجلس و برخی انتقادات به عملکرد وی و حواشی این نماینده شاید داماد و برادر زن را به این نتیجه برساند که روی متکی تاکید کنند.
همچنین در انتخابات سال آینده یک نماینده به استان گلستان اضافه می شود که به احتمال زیاد با تفکیک در شهرهای غرب استان ، یک نماینده به شهرهای آق قلا ، گمیشان و بندرترکمن می رسد و یک نماینده هم به شهرهای کردکوی و بندرگز و شهر گرگان نیز سهمیه دو نماینده ای خود را حفظ خواهد کرد . در این صورت احتمال شانس متکی برای احراز رای از حوزه بندرگز و کردکوی خیلی بالا خواهد رفت .
از سوی دیگر اصلاح طلبان نیز با روی کار آمدن دولت تدبیر و امید امیدوارند که مردم مجددا به آنها اعتماد کنند و آنها را به پارلمان بفرستند و در این راستا دو استراتژی را دنبال می کنند: اول اینکه با فشار سیاسی به دولت تدبیر و امید و شورای نگهبان به دنبال گرفتن تایید صلاحیت مهره های سوخته و ورشکسته خود هستند و دوم اینکه در ذیل این جریان ، به دنبال وارد کردن مهره های سفید و بی حاشیه خود هستند تا بتوانند با یک حرکت دو و یا چند پهلو برای کسب کرسی های مجلس تلاش کنند .
به هر حال بیش یک سال به انتخابات مانده و بایستی منتظر ماند و دید چه کسانی از حوزه استان گلستان وارد انتخابات مجلس می شوند و رقابتها را داغ می کنند که به تدریج به همه آنها پرداخته خواهد شد .
صفحه مناسب چاپ پیشنهاد این صفحه از این خبر یک pdf بساز
بی‌شک دیدگاه هر کس نشانه‌ی تفکر اوست، ما در برابر نظر دیگران مسئول نیستیم
آخرین اخبار
افراد آنلاین
14 کاربر آن‌لاين است (13 کاربر در حال مشاهده‌ی سایت اخبار)

عضو: 0
مهمان: 14

بیشتر...
طراحی و میزبانی : شرکت ایلیاد گنبد