صفحه اصلی اخبار گالری عکس مقالات ارسال عکس ارسال مطلب اعضا سایت جستجو تماس با ما
دوست عزیز، به سایت اطلاع رسانی گمیشان خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات سایت، ثبت نام کنید و یا با نام کاربری خود وارد شوید!
امروز: 2017/7/27 10:03
ورود
شناسه‌ی کاربری:

رمزعبور:

ورود خودکارواژه رمز را فراموش کرده‌اید؟

عضو شوید
مقالات جدید
نگاهی به تاریخ ترکمنها و ترکمنستان تا استیلای روسها/فروزان معین
نگاهی به تاریخ ترکمنها و ترکمنستان تا استیلای روسها/فروزان معین
تصویر کوچک شدهفروپاشی اتحاد جماهیر شوروی و ایجاد پانزده کشور جدید از جمله‌ شش کشور مسلمان در آسیای مرکزی و قفقاز پدیدهء نوینی را در جغرافیای سیاسی منطقه و جهان ایجاد نموده است.منطقهء گستردهء جمهوریهای تازه استقلال یافتهء آسیایی که پس از فروپاشی ابرقدرت‌ شرق،پا به عرصهء سیاسی جهان گذارده‌اند که مورد توجه خاص‌ کشورهای منطقه و جهان قرار گرفته است،از یک سو باعث جلب‌ توجه بسیاری از محققان به مسائل مربوط به این کشورها،و از طرف‌ دیگر سبب جلب حکومتها برای استفاده از منابع طبیعی و پتانسیل‌ قدرت کار و سرمایه‌گذاری در منطقه شده است.


نخستين جشنواره ملي سواحل نشينان برگزار مي شود

فرستنده taymaz در تاريخ 2014/9/30 1:50:00 (767 بار خوانده شده)
مدیر کل اداره میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان گلستان از برگزاری نخستین جشنواره سواحل نشینان در این استان خبر داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی جامعه دریایی ایران (مانا) ، قربان عباسی با اشاره به برگزاری هفت دوره جشنواه فرهنگ اقوام ایران زمین گفت: استان ما از تجربه کافی برای برگزاری جشنواره سواحل نشینان برخوردار است و توانایی برگزای چنین جشنواره ای را به خوبی داراست.
مدیر کل اداره میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان گلستان با بیان اینکه طرح این جشنواره تهیه شده است، تاکید کرد: این طرح به سازمان ملی یونسکو در ایران ارائه شد و بسیار مورد توجه واقع شد.
عباسی همچنین در ادامه از موافقت استانداری گلستان برای برگزاری جشنواره سواحل نشینان در این استان خبر داد.
وی گفت : در صورت موافقت نهایی رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، به زودی شاهد برگزاری نخستین جشنواره سواحل نشینان در استان گلستان خواهیم بود.
عباسی اضافه کرد: تلاش خواهیم کرد این جشنواره را در روزهایی که گردشگران کمتری در استان رفت و آمد دارند ، برگزار کنیم تا از ظرفیت خالی اماکن اقامتی گلستان برای اسکان مهمانان جشنواره استفاده شود.
عباسی یادآور شد: اردیبهشت سال آینده، نخستین جشنواره سواحل نشینان در استان گلستان برگزار خواهد شد.
مدیر کل اداره میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان گلستان خاطرنشان کرد: البته تلاش خواهیم کرد برگزاری جشنواره با زمان صید و صیادی در گلستان هماهنگ باشد تا گردشگران و شرکت کنندگان در جشنواره بتوانند از نزدیک با معاش ساحل نشینان استان آشنا شوند.
وی خاطرنشان کرد: در این جشنواره شش استان ساحلی ، فرهنگ و آداب و رسوم ساحل نشینان خود را به نمایش خواهند گذاشت.
عباسی با تاکید بر اینکه ساکنان شهرهای ساحلی کشور اصولاً فرهنگی متفاوت از سایر شهرهای استان خود دارند ، اظهار داشت: در استان گلستان تفاوت فرهنگ و آداب و رسوم در بندرترکمن، گمیشان و نوکنده در مقایسه با دیگر
شهرهای استان بسیار متفاوت است.
وی همچنین به نحوه معاش ساحل نشینان استان اشاره و خاطرنشان کرد: از گذشته های دور ساحل نشینان استان گلستان به صید انواع ماهی به خصوص ماهیان خاویاری مشغول بوده اند که می توان نحوه صید و ابزار و آلات استفاده شده در این امر را به مردم معرفی کرد.
صفحه مناسب چاپ پیشنهاد این صفحه از این خبر یک pdf بساز
بی‌شک دیدگاه هر کس نشانه‌ی تفکر اوست، ما در برابر نظر دیگران مسئول نیستیم
آخرین اخبار
افراد آنلاین
2 کاربر آن‌لاين است (2 کاربر در حال مشاهده‌ی سایت اخبار)

عضو: 0
مهمان: 2

بیشتر...
طراحی و میزبانی : شرکت ایلیاد گنبد