صفحه اصلی اخبار گالری عکس مقالات ارسال عکس ارسال مطلب اعضا سایت جستجو تماس با ما
دوست عزیز، به سایت اطلاع رسانی گمیشان خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات سایت، ثبت نام کنید و یا با نام کاربری خود وارد شوید!
امروز: 2017/7/27 10:08
ورود
شناسه‌ی کاربری:

رمزعبور:

ورود خودکارواژه رمز را فراموش کرده‌اید؟

عضو شوید
مقالات جدید
نگاهی به تاریخ ترکمنها و ترکمنستان تا استیلای روسها/فروزان معین
نگاهی به تاریخ ترکمنها و ترکمنستان تا استیلای روسها/فروزان معین
تصویر کوچک شدهفروپاشی اتحاد جماهیر شوروی و ایجاد پانزده کشور جدید از جمله‌ شش کشور مسلمان در آسیای مرکزی و قفقاز پدیدهء نوینی را در جغرافیای سیاسی منطقه و جهان ایجاد نموده است.منطقهء گستردهء جمهوریهای تازه استقلال یافتهء آسیایی که پس از فروپاشی ابرقدرت‌ شرق،پا به عرصهء سیاسی جهان گذارده‌اند که مورد توجه خاص‌ کشورهای منطقه و جهان قرار گرفته است،از یک سو باعث جلب‌ توجه بسیاری از محققان به مسائل مربوط به این کشورها،و از طرف‌ دیگر سبب جلب حکومتها برای استفاده از منابع طبیعی و پتانسیل‌ قدرت کار و سرمایه‌گذاری در منطقه شده است.


صادرات 450 تن میگوی سایت گمیشان در سال جاری

فرستنده taymaz در تاريخ 2014/9/26 20:40:00 (837 بار خوانده شده)
تصویر کوچک شدهمدیرکل شیلات گلستان از آغاز برداشت میگو در مزارع سایت میگو گمیشان خبر داد و گفت: حدود 450 تن از میگوی برداشت شده از این سایت در سال جاری صادر شده است.

به گزارش خبرنگار مهر، سیدجواد قدس علوی صبح پنجشنبه در گفتگو با خبرنگاران گفت: تاکنون 117 تن میگو از مزارع سایت میگوی گمیشان برداشت و در سه کارگاه عمل آوری و بسته بندی شده است.

قدس علوی با بیان اینکه پیش بینی می شود امسال حدود500 تن میگو از مزارع سایت میگوی گمیشان برداشت شود، تصریح کرد: از این میزان حدود 450 تن صادر و مابقی برای مصارف داخلی در استان های گلستان، مازندران و تهران عرضه خواهد شد.

وی گفت: هر کیلو میگو به قیمت حدود 6 الی 7 دلار صادر خواهد شد و در بازارهای داخلی با قیمت 16 الی 18 هزار تومان عرضه می شود.

قدس علوی با بیان اینکه امسال 50 میلیون پست لارو میگو( بچه میگو) ذخیره سازی شده بود، گفت: این پست لاروها 12 تا 15 روزه بوده و در مدت 140 روز به وزن متوسط 16 الی 18 گرم رسیده اند.

مدیرکل شیلات گلستان خاطرنشان کرد: برای پرورش این میزان میگو 243 هکتار مفید از مزارع سایت میگوی گمیشان به این امر اختصاص یافته است.

قدس علوی با اشاره به اینکه در مراحل فرآوری و بسته بندی از افراد بومی منطقه استفاده می شود، گفت: کارگاه های فرآوری و بسته بندی میگو در فصل صید بصورت سه شیفته مشغول کار می باشند و تمامی نیروهای این کارگاه ها از افراد بومی منطقه هستند.

مدیرکل شیلات گلستان خاطرنشان کرد: در هر هکتار با سیستم هوادهی 3.5 تن وبدون سیستم هوادهی 4/2 تن میگو تولید می شود و تولید میگو برای آبزی پروران کاملا اقتصادی است.
صفحه مناسب چاپ پیشنهاد این صفحه از این خبر یک pdf بساز
بی‌شک دیدگاه هر کس نشانه‌ی تفکر اوست، ما در برابر نظر دیگران مسئول نیستیم
آخرین اخبار
افراد آنلاین
3 کاربر آن‌لاين است (3 کاربر در حال مشاهده‌ی سایت اخبار)

عضو: 0
مهمان: 3

بیشتر...
طراحی و میزبانی : شرکت ایلیاد گنبد