صفحه اصلی اخبار گالری عکس مقالات ارسال عکس ارسال مطلب اعضا سایت جستجو تماس با ما
دوست عزیز، به سایت اطلاع رسانی گمیشان خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات سایت، ثبت نام کنید و یا با نام کاربری خود وارد شوید!
امروز: 2017/7/27 9:56
ورود
شناسه‌ی کاربری:

رمزعبور:

ورود خودکارواژه رمز را فراموش کرده‌اید؟

عضو شوید
مقالات جدید
نگاهی به تاریخ ترکمنها و ترکمنستان تا استیلای روسها/فروزان معین
نگاهی به تاریخ ترکمنها و ترکمنستان تا استیلای روسها/فروزان معین
تصویر کوچک شدهفروپاشی اتحاد جماهیر شوروی و ایجاد پانزده کشور جدید از جمله‌ شش کشور مسلمان در آسیای مرکزی و قفقاز پدیدهء نوینی را در جغرافیای سیاسی منطقه و جهان ایجاد نموده است.منطقهء گستردهء جمهوریهای تازه استقلال یافتهء آسیایی که پس از فروپاشی ابرقدرت‌ شرق،پا به عرصهء سیاسی جهان گذارده‌اند که مورد توجه خاص‌ کشورهای منطقه و جهان قرار گرفته است،از یک سو باعث جلب‌ توجه بسیاری از محققان به مسائل مربوط به این کشورها،و از طرف‌ دیگر سبب جلب حکومتها برای استفاده از منابع طبیعی و پتانسیل‌ قدرت کار و سرمایه‌گذاری در منطقه شده است.


نرخ بیکاری در گلستان سه پله بالاتر از میانگین کشوری است

فرستنده taymaz در تاريخ 2014/9/15 20:50:00 (731 بار خوانده شده)
معاون کارآفرینی و اشتغال اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گلستان گفت: نرخ بیکاری بهاره استان طبق گزارش مرکز آمار ایران 13.7 درصد است که سه درصد بیشتر از میانگین کشوری است.

'محمد رهبری' روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: میانگین نرخ بیکاری بهاره در کشور طبق گزارش مرکز آمار ایران 10.7 درصد است.

وی اضافه کرد: بر اساس این گزارش، گلستان در بین 31 استان کشور رتبه نهم را از لحاظ نرخ بیکاری بهاره به خود اختصاص داده است.

وی مهمترین دلیل رشد نرخ بیکاری در این استان شمالی کشور را خشکسالی دانست و افزود: اشتغال غالب در این گلستان بر محور کشاورزی است و کم آبی و بروز خشکسالی باعث شده بر اشتغال در این بخش که به صورت فصلی نیز بوده، تأثیر بگذارد و نرخ بیکاری از میانگین کشوری نیز بالاتر برود.

معاون کارآفرینی و اشتغال اداره کل تعاون، همچنین نبود فرهنگ کارآفرینی، بروکراسی اداری، نبود نقدینگی برای ایجاد اشتغال جدید، کارکرد واحدهای صنعتی استانی با ظرفیت پایین و رکود حوزه کسب و کار را از دلایل دیگر برای بالا رفتن میانگین نرخ بیکاری در استان گلستان می داند.

رهبری اظهار کرد: برای کاهش نرخ بیکاری در استان که در راست آزمایی آماری نیز می تواند بیشتر از گزارش مرکز آمار ایران باشد، باید ضمن ایجاد فرهنگ کارآفرینی در مردم و حتی مدیران استانی، چرخه فعالیت های کسب و کار موجود را با تزریق نقدینگی و مدیریت کارآمد به حرکت بیشتر واداشت.

این کارشناس اشتغال و کارآفرینی، عدم همخوانی فعالیت های آموزشی دانشگاه های استان با نیاز بازار کسب و کار و مدیریت سنتی حاکم بر واحدهای صنعتی فعال استانی را، عامل دیگری بر روند رو به رشد بیکاری در این منطقه می داند.

رهبری، بخشی نگری دستگاه های دولتی، نبود فرهنگ همسان کارآفرینی در این دستگاه ها، نبود متولی و ناظر بر فعالیت های اشتغالزایی را از دیگر معضلات کارآفرینی در استان توصیف کرده که می تواند در آینده نیز روند نرخ بیکاری را افزایش دهد.

معاون کارآفرینی و اشتغال اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان گلستان راهکار معضل بیکاری در این استان شمالی کشور را علاوه بر ایجاد فرهنگ کارآفرینی در جامعه و مدیران دستگاه های دولتی، حفظ اشتغال موجود در واحدهای کارآفرینی با راه انداختن چرخه فعالیت کارگاه های فعال دانست.

استان گلستان یک میلیون و 800 هزار جمعیت دارد که بر اساس گزارش مرکز آمار ایران در زمره استان های با جمعیت جوان قرار دارد به طوری که میانگین سالمندی در این استان از میانگین کشوری نیز پایین تر است.

اشتغال غالب در استان گلستان که در سال های نه چندان دور به دلیل کشت سطح وسیع پنبه به منطقه طلای سفید معروف بوده و اکنون نیز قطب کشت گندم و دانه های روغنی است، در بخش کشاورزی و دامداری است.
صفحه مناسب چاپ پیشنهاد این صفحه از این خبر یک pdf بساز
بی‌شک دیدگاه هر کس نشانه‌ی تفکر اوست، ما در برابر نظر دیگران مسئول نیستیم
آخرین اخبار
افراد آنلاین
14 کاربر آن‌لاين است (13 کاربر در حال مشاهده‌ی سایت اخبار)

عضو: 0
مهمان: 14

بیشتر...
طراحی و میزبانی : شرکت ایلیاد گنبد