صفحه اصلی اخبار گالری عکس مقالات ارسال عکس ارسال مطلب اعضا سایت جستجو تماس با ما
دوست عزیز، به سایت اطلاع رسانی گمیشان خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات سایت، ثبت نام کنید و یا با نام کاربری خود وارد شوید!
امروز: 2017/7/27 10:01
ورود
شناسه‌ی کاربری:

رمزعبور:

ورود خودکارواژه رمز را فراموش کرده‌اید؟

عضو شوید
مقالات جدید
نگاهی به تاریخ ترکمنها و ترکمنستان تا استیلای روسها/فروزان معین
نگاهی به تاریخ ترکمنها و ترکمنستان تا استیلای روسها/فروزان معین
تصویر کوچک شدهفروپاشی اتحاد جماهیر شوروی و ایجاد پانزده کشور جدید از جمله‌ شش کشور مسلمان در آسیای مرکزی و قفقاز پدیدهء نوینی را در جغرافیای سیاسی منطقه و جهان ایجاد نموده است.منطقهء گستردهء جمهوریهای تازه استقلال یافتهء آسیایی که پس از فروپاشی ابرقدرت‌ شرق،پا به عرصهء سیاسی جهان گذارده‌اند که مورد توجه خاص‌ کشورهای منطقه و جهان قرار گرفته است،از یک سو باعث جلب‌ توجه بسیاری از محققان به مسائل مربوط به این کشورها،و از طرف‌ دیگر سبب جلب حکومتها برای استفاده از منابع طبیعی و پتانسیل‌ قدرت کار و سرمایه‌گذاری در منطقه شده است.


امضای تفاهم نامه ایجاد تاسیسات آب شیرین کن بندرترکمن و گمیشان

فرستنده taymaz در تاريخ 2014/9/13 21:00:00 (788 بار خوانده شده)
تصویر کوچک شده تفاهم نامه ایجاد تاسیسات آب شیرین کن بندرترکمن و گمیشان در استان گلستان به ارزش 300میلیارد ریال در مراسمی با حضور مهندس ˈحمید چیت چیانˈ وزیر نیرو در تهران امضاء شد.

براساس اعلام روز چهارشنبه شرکت آب وفاضلاب شهری گلستان، وزیر نیرو در آیین امضای هفت قرارداد سرمایه گذاری بخش خصوصی در صنعت آب و فاضلاب به ارزش 9500 میلیارد ریال، گفت: حدود 25 سال از تشکیل شرکت های آب و فاضلاب می گذرد و این مدت سراسر خدمت، حرکت، نوآوری و پویایی بوده است.

'چیت چیان' با اشاره به اعتماد بخش خصوصی برای مشارکت در بخش آب و فاضلاب، اظهار داشت: نیاز به آب و شبکه های فاضلاب یک نیاز رو به گسترش در کشور است.

وزیر نیرو با بیان اینکه هر زمان از مشارکت مردم بهره برده ایم کار موفق بوده است، ادامه داد: ما از سرمایه گذاران فقط سرمایه نمی خواهیم بلکه خلاقیت و فناوری هم می خواهیم و تاکنون در هر طرحی که بخش خصوصی وارد شده، بهره وری و کیفیت در آن بخش تضمین شده است.

مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور نیز گفت: هم اکنون 131 پروژه BOO و BOT در قالب طرح های آب رسانی، پروژه های فاضلاب و آب شیرین کن در حال تهیه و مطالعه است و یکی از قراردادهایی که در این مراسم به امضاء رسید، ایجاد تاسیسات آب شیرین کن بندرترکمن و گمیشان در استان گلستان می باشد.

در این زمینه مدیرعامل شرکت آب وفاضلاب استان گلستان گفت: طرح ایجاد تاسیسات آب شیرین کن بندر ترکمن و گمیشان به روش BOO با مشارکت شرکت رعد آب جنوب و با اعتبار 300 میلیارد ریال اجرا می شود.

'محمد هادی رحمتی' طرح ایجاد تاسیسات آبگیر و آب شیرین کن گمیشان و بندرترکمن را شامل تامین مالی ،طراحی ،تهیه و خرید ،اجرا ،نصب و راه اندازی ،بهره برداری ،نگهداری و مالکیت (BOO) به مدت 15 سال بیان کرد.

به گفته وی با توجه به سرمایه گذاری خوبی که در این بخش صورت گرفته ظرف مدت 14 ماه آینده این طرح به شرکت آبفا گلستان تحویل خواهد شد که با بهره برداری از آن ظرفیت تولیدی آب شیرین کن به 7600 متر مکعب در روز می رسد.

نماینده مردم شهرهای بندرگز، کردکوی، بندرترکمن و گمیشان در مجلس شورای اسلامی نیز در این مراسم گفت: حل مشکل آب در استان گلستان نیازمند نگاه بلند و مسوولانه می باشد و توقع می رود تا حصول نتیجه برای حل مشکلات تعللی به وجود نیاید.

دکتر 'محمدجواد نظری مهر' با تاکید بر استفاده از توان بخش خصوصی جهت اجرای پروژه های آب وفاضلاب یادآور شد: امنیت و ارزش افزوده از الویت های مهم سرمایه گذاران بخش خصوصی می باشد.

وی با اشاره به توانایی سرمایه گذار بخش خصوصی در پروژه آب شیرین کن شهرهای بندرترکمن و گمیشان اظهار امیدواری کرد که دولت از این طرح حمایت کند.

استان مرزی گلستان واقع در شمال ایران با کشور ترکمنستان، دریای خزر و استان های مازندران، سمنان و خراسان شمالی همسایه است.

گلستان حدود یک میلیون و 800هزار نفر جمعیت دارد و در سال های اخیر از کمبود آب و بحران خشکسالی در رنج بوده و نیازمند اجرای طرح هایی در راستای کاهش این مشکلات می باشد.


صفحه مناسب چاپ پیشنهاد این صفحه از این خبر یک pdf بساز
بی‌شک دیدگاه هر کس نشانه‌ی تفکر اوست، ما در برابر نظر دیگران مسئول نیستیم
آخرین اخبار
افراد آنلاین
1 کاربر آن‌لاين است (1 کاربر در حال مشاهده‌ی سایت اخبار)

عضو: 0
مهمان: 1

بیشتر...
طراحی و میزبانی : شرکت ایلیاد گنبد