صفحه اصلی اخبار گالری عکس مقالات ارسال عکس ارسال مطلب اعضا سایت جستجو تماس با ما
دوست عزیز، به سایت اطلاع رسانی گمیشان خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات سایت، ثبت نام کنید و یا با نام کاربری خود وارد شوید!
امروز: 2017/7/21 20:17
ورود
شناسه‌ی کاربری:

رمزعبور:

ورود خودکارواژه رمز را فراموش کرده‌اید؟

عضو شوید
مقالات جدید
نگاهی به تاریخ ترکمنها و ترکمنستان تا استیلای روسها/فروزان معین
نگاهی به تاریخ ترکمنها و ترکمنستان تا استیلای روسها/فروزان معین
تصویر کوچک شدهفروپاشی اتحاد جماهیر شوروی و ایجاد پانزده کشور جدید از جمله‌ شش کشور مسلمان در آسیای مرکزی و قفقاز پدیدهء نوینی را در جغرافیای سیاسی منطقه و جهان ایجاد نموده است.منطقهء گستردهء جمهوریهای تازه استقلال یافتهء آسیایی که پس از فروپاشی ابرقدرت‌ شرق،پا به عرصهء سیاسی جهان گذارده‌اند که مورد توجه خاص‌ کشورهای منطقه و جهان قرار گرفته است،از یک سو باعث جلب‌ توجه بسیاری از محققان به مسائل مربوط به این کشورها،و از طرف‌ دیگر سبب جلب حکومتها برای استفاده از منابع طبیعی و پتانسیل‌ قدرت کار و سرمایه‌گذاری در منطقه شده است.


اولین دوره مسابقات بین المللی کشتی سنتی گورش ،آیینها وموسیقی سنتی درگمیشان

فرستنده taymaz در تاريخ 2014/9/1 22:20:00 (853 بار خوانده شده)
تصویر کوچک شده فرماندار گمیشان از برگزاری اولین دوره مسابقات بین المللی کشتی گورش در مهرماه سال جاری در این شهرستان خبر داد و گفت: شهرستان گمیشان بدلیل وجود فرصتهای گردشگری و داشتن پهلوانان نام آور کشتی گیر، به عنوان مکان برگزاری این مسابقات انتخاب شده است.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری گمیشان اولین جلسه هماهنگی کشتی سنتی گورش،آئین ها وموسیقی های سنتی با حضور فرماندار،بخشدار،بزونه رئیس هیات ورزش روستایی وبازیهای بومی محلی استان ،رئیس اداره ورزش وجوانان ،نماینده دانشگاه گلستان،رئیس میراث فرهنگی وگردشگری،دهیار وشورای اسلامی روستای آلتین تخماق در اداره ورزش و جوانان برگزار گردید.
فرماندار گمیشان با تبریک دهه کرامت گفت: کشتی سنتی گورش، آئین ها وموسیقی های سنتی میتواند نمادی برای معرفی فرهنگ یک منطقه باشد واین کشتی سنتی بعنوان ورزش پهلوانی شناخته شده است.وی خاطر نشان کرد:بازیهای بومی محلی وسنتی که در زندگی به آن اهمیت می دهیم برخاسته از فرهنگ وباورهای فرهنگی است که موجب ایجاد صلح و دوستی می شود چون بر خاسته از بطن مردم است.
فرماندار افزود: باتوجه به فرصتهای گردشگری وافتخار شهرستان گمیشان بدلیل داشتن پهلوانان نام آور کشتی گیر این شهرستان بعنوان مکان برگزاری اولین دوره مسابقات بین المللی کشتی گورش انتخاب شده است .
در ادامه بزونه رئیس هیئت ورزش روستایی وبازیهای بومی محلی استان از برگزاری کشتی گورش وآئین وموسیقی های سنتی و بومی محلی در مهرماه 93در روستای آلتین تخماق که در این مراسم از 22استان کشور و10کشور همسایه دعوت بعمل می آید گزارشی ارائه دادند.

لازم بذکر است این مسابقه با همکاری استانداری گلستان ،فرمانداری گمیشان ،اداره کل ورزش وجوانان استان ،دفتر امور شهری وشوراهای استانداری ،دفتر امور روستایی وشوراها استانداری،هیات ورزش روستایی وبازیهای بومی محلی استان ،صداوسیمای مرکز استان ،شهرداریها ودهیاریهای تابعه گمیشان وبا اعتبار مالی فدراسیون ورزش روستایی وبازیهای بومی محلی کشور برگزار خواهد شد.
صفحه مناسب چاپ پیشنهاد این صفحه از این خبر یک pdf بساز
بی‌شک دیدگاه هر کس نشانه‌ی تفکر اوست، ما در برابر نظر دیگران مسئول نیستیم
آخرین اخبار
افراد آنلاین
4 کاربر آن‌لاين است (4 کاربر در حال مشاهده‌ی سایت اخبار)

عضو: 0
مهمان: 4

بیشتر...
طراحی و میزبانی : شرکت ایلیاد گنبد