صفحه اصلی اخبار گالری عکس مقالات ارسال عکس ارسال مطلب اعضا سایت جستجو تماس با ما
دوست عزیز، به سایت اطلاع رسانی گمیشان خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات سایت، ثبت نام کنید و یا با نام کاربری خود وارد شوید!
امروز: 2017/7/27 10:06
ورود
شناسه‌ی کاربری:

رمزعبور:

ورود خودکارواژه رمز را فراموش کرده‌اید؟

عضو شوید
مقالات جدید
نگاهی به تاریخ ترکمنها و ترکمنستان تا استیلای روسها/فروزان معین
نگاهی به تاریخ ترکمنها و ترکمنستان تا استیلای روسها/فروزان معین
تصویر کوچک شدهفروپاشی اتحاد جماهیر شوروی و ایجاد پانزده کشور جدید از جمله‌ شش کشور مسلمان در آسیای مرکزی و قفقاز پدیدهء نوینی را در جغرافیای سیاسی منطقه و جهان ایجاد نموده است.منطقهء گستردهء جمهوریهای تازه استقلال یافتهء آسیایی که پس از فروپاشی ابرقدرت‌ شرق،پا به عرصهء سیاسی جهان گذارده‌اند که مورد توجه خاص‌ کشورهای منطقه و جهان قرار گرفته است،از یک سو باعث جلب‌ توجه بسیاری از محققان به مسائل مربوط به این کشورها،و از طرف‌ دیگر سبب جلب حکومتها برای استفاده از منابع طبیعی و پتانسیل‌ قدرت کار و سرمایه‌گذاری در منطقه شده است.


معرفی تپه باستانی و پدیده ی طبیعی قارن یارق

فرستنده Bandar در تاريخ 2014/7/27 5:40:00 (1325 بار خوانده شده)
تصویر کوچک شدهدر فاصله 2 کیلومتری شمال شرقی روستای سقرتپه ( از توابع بخش گلدشت شهرستان گمیشان) تپه باستانی و طبیعی قارن یارق قرار دارد. این تپه که منظره طبیعی بسیار زیبایی علی الخصوص در فصل بهار دارد به باور بسیاری از کارشناسان یگ گل فشان طبیعی بوده است که در طی هزاران سال فعالیت گل افشانی مقادیر زیادی گل از اعماق زمین به بیرون آورده و شکل امروزی را به خود گرفته است.

این تپه بسیار زیبا مساحتی در حدود 45 هکتار دارد و دارای یک تپه ی کوچک در وسط می باشد و اطراف آن را نیز آب فرا می گیرد به طوری که تپه ی مذکور در بیشتر ایام سال به صورت جزیره ای زیبا در می آید و تنها در اواسط فصل تابستان با تبخیر آب های اطراف امکان رفتن به تپه وسط میسر می شود و همان زمان نیز بهترین زمان برای جمع آوری نمک از این تپه ی دیدنی است. نمک موجود در این تپه بسیار تمیز و دارای طعم خوب نسبت به نمکهای موجود در بازار است و تا همین چند سال پیش بیشتر اهالی منطقه نمک مصرفی خود را از این تپه فراهم می نمودند که با بحث ید دار نمودن نمک و تبلیغات مراکز بهداشتی برای مصرف نکردن نمک های بدون ید دیگر استفاده از نمک این تپه به صورت کاملا محسوسی کاهش یافته است.

در فصل بهار تپه قارن یارق میزبان خیل عظیمی از دوستداران طبیعت می باشد و بخصوص در روز 13 بدر هر سال شاهد هجوم خانواده های بسیار به این مکان هستیم.


تصاویری از این تپه ی زیبا.

تصویر کوچک شده


تصویر کوچک شده


تصویر کوچک شده


تصویر کوچک شده
صفحه مناسب چاپ پیشنهاد این صفحه از این خبر یک pdf بساز
بی‌شک دیدگاه هر کس نشانه‌ی تفکر اوست، ما در برابر نظر دیگران مسئول نیستیم
آخرین اخبار
افراد آنلاین
3 کاربر آن‌لاين است (3 کاربر در حال مشاهده‌ی سایت اخبار)

عضو: 0
مهمان: 3

بیشتر...
طراحی و میزبانی : شرکت ایلیاد گنبد