صفحه اصلی اخبار گالری عکس مقالات ارسال عکس ارسال مطلب اعضا سایت جستجو تماس با ما
دوست عزیز، به سایت اطلاع رسانی گمیشان خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات سایت، ثبت نام کنید و یا با نام کاربری خود وارد شوید!
امروز: 2017/7/21 20:14
ورود
شناسه‌ی کاربری:

رمزعبور:

ورود خودکارواژه رمز را فراموش کرده‌اید؟

عضو شوید
مقالات جدید
نگاهی به تاریخ ترکمنها و ترکمنستان تا استیلای روسها/فروزان معین
نگاهی به تاریخ ترکمنها و ترکمنستان تا استیلای روسها/فروزان معین
تصویر کوچک شدهفروپاشی اتحاد جماهیر شوروی و ایجاد پانزده کشور جدید از جمله‌ شش کشور مسلمان در آسیای مرکزی و قفقاز پدیدهء نوینی را در جغرافیای سیاسی منطقه و جهان ایجاد نموده است.منطقهء گستردهء جمهوریهای تازه استقلال یافتهء آسیایی که پس از فروپاشی ابرقدرت‌ شرق،پا به عرصهء سیاسی جهان گذارده‌اند که مورد توجه خاص‌ کشورهای منطقه و جهان قرار گرفته است،از یک سو باعث جلب‌ توجه بسیاری از محققان به مسائل مربوط به این کشورها،و از طرف‌ دیگر سبب جلب حکومتها برای استفاده از منابع طبیعی و پتانسیل‌ قدرت کار و سرمایه‌گذاری در منطقه شده است.


گفتگو با شهردار گمیش تپه

فرستنده taymaz در تاريخ 2014/7/24 5:00:00 (1758 بار خوانده شده)
شنیده بودیم اخیرا از سفر حج عمره برگشته. وظیفه ما بود که برای آرزوی قبولی زیارت انجام شده به دیدارش می رفتیم و به او خدا قوت می گفتیم .روز شنبه و تعطیلی رسمی کشور انتظاری برای دیدنش در شهر نداشتیم، اما با شهردارکمش دپه تماس گرفتیم .بلافاصله جواب داد .مهندس صالح ایری شهردار جوان و پر تلاش کمش دپه به گرمی با ما صحبت کرد و گفت که در شهر است و مشتاق دیدا

به دیدارش در محل شهرداری رفتیم .برای ما بسیار جالب بود که یک مسئول در روز تعطیل هم مانند روزهای عادی بر سر کار بوده و بدور از همه جنجالهای مرسوم رسانه ای و تبلیغاتی به کار و تلاش مشغول است .بعد از دیدار و مصافحه اولیه و آرزوی قبولی زیارت خانه خدا پای صحبت ها و درد دلهای شهردار کمش دپه نشستیم .ماحصل این گفتگومصاحبه ای شده است که تقدیم خوانندگان سایت می کنیم :
س: آقای مهندس ایری با عنایت به برخی از مشکلات رخ داده در رابطه شهرداری با شورای شهر در برخی از شهرها رابطه جنابعالی به اعضای شورای شهر کمش دپه چگونه است ؟
من از همکاری اعضای شورای شهر بسیار راضی هستم و تعامل ما بسیار خوب است .امیدوارم آنها هم از ما راضی باشند .ما با دوستان شورای شهر علاوه بر مناسبات عادی رابطه ای مشاوره ای نیز داریم و این عزیزان همیشه از نقطه نظرات مشاوره ای شهرداری استقبال کرده اند .
س:در زمینه ارتقاء شهرداری کمش دپه و تاثیرات مثبت آن برامور عمومی شهر برای ما توضیح دهید ؟
از ابتدای شروع به کارم در شهریور ماه 1392 یکی از دغدغه های اصلی بنده ،بحث ارتقاء درجه شهرداری کمش دپه بود.
بر اساس قاعده عمومی درجه هر شهرداری هر پنج سال یکبار مورد بازبینی قرار می گیرد، اما در مورد کمش دپه حدود 20 سال درجه شهرداری این شهر در در جه 5 باقی مانده بود.
من برای تحقق این امر از مهرماه سال گذشته اولین نامه نگاریها را با دفتر امور شهری استانداری گلستان انجام دادم .این دفتر نیز درخواست ما را معاونت عمرانی استانداری ارجاع داد.بعد از تصویب این مساله در معاونت عمرانی استانداری این درخواست به وزارت کشور ارسال شد و در کمیسیونهای تخصصی این وزارتخانه مورد بررسی قرار گرفت .بعد از بررسی و تصویب این درخواست در کمیسونهای تخصصی ،با نامه وزیر محترم کشور به شهرداری این ارتقاء درجه مورد تصویب و تایید نهایی قرار گرفت.
علت تاخیر چند ماهه در صدور این مجوز نیز تغییر شاخصه های ارتقاء درجه شهرداریها در وزارت کشور بود که این مساله کار بررسی درخواست ما را به تعویق انداخت.
س :چه شاخصه هایی در این تغییر مدنظر وزارت کشور قرار می گیرد و تاثیرات مثبت این تغیر چیه؟
شاخصه هایی مانند بودجه سالانه شهرداری ،طرح جامع شهر و طرح هادی و برخی از پارامترهای تخصصی در این تغییر مد نظر قرار می گیرد .در زمینه تاثیرات مثبت این تحول هم باید بگویم مهم ترین تاثیر مثبت آن در زمینه میزان توزیع اعتبارت کشوری و استانی به شهر است .اجازه بدهید این تحول را با یک مثال ساده توضیح دهم .این تغییر دقیقا مانند کارمندی است که قبلا مدرک فوق دیپلم داشته اما الان موفق به اخذ مدرک کارشناسی شده است .
س: در زمینه اخذ مجوز ماده نوسازی برای ما توضیح دهید ؟
با اخذ این مجوز عوارض شهرداری به عوارض نوسازی تبدیل می شود .این تحول قدرت و حوزه اختیارات شهرداری را افزایش می دهد .جایگاه حقوقی شهرداری هم با این تحول ارتقاء پیدا می کند .در این راستا هم ممیزی املاک و مستغلات سطح شهر در حال انجام است .
س: با توجه به سطح پایین درآمد شهروندان و محرومیت کمش دپه، شهرداری چه تمهیداتی برای جبران کمبود درآمد های خود از محل عوارض شهرداری انجام داده است ؟
بودجه شهرداری در سال گذشته یک میلیارد و 100 میلیون تومان بود که خوشبختانه 375 مسلیون تومان هم بیشتر از این بودجه محقق شد.در سال جاری بودجه شهرداری دو میلیارد و 950 میلیون تومان تعیین شده است .برای تحقق این بودجه هم اجرای برخی از طرحهای درآمد زا مانند احداث کارخانه یخ سازی و فروش غرفه های بازار ماهی فروشان را در دستور کار داریم و ان شاالله با این تمهیدات مشکلی در تحقق این درآمد نخواهیم داشت .
در این زمینه ارائه این توضیح ضروریه که ما برای تحقق طرح بازار ماهی فروشان با مشکلات عدیده ای مواجه بودیم اما با عنایت و لطف خداوند این مشکلات حل شده و این طرح در زمینی به مساحت 4000 متر و 55 غرفه در حال آماده سازی است .
س: زمزمه هایی در زمینه احداث بازار دام فروشی در کمش دپه پخش شده در این زمینه اگر توضیحی دارید برای ما بفرمایید ؟
در این زمینه هدف اساسی ما از پیگیری این طرح ساماندهی شیوه سنتی خرید و فروش دام در سطح شهر بوده است .البته هنوز در مسیر اجرایی شدن آن مشکلاتی وجود دارد، اما با عنایت به حمایتهای همه مسئولان شهری و از جمله فرماندار محترم شهرستان نسبت به آینده آن امیدواری زیادی داریم .در این زمینه زمین مناسبی نیز در جنوب شهر در نظر گرفتیم که امیدواریم نظرمثبت مسئولان محترم جهاد کشاورزی را جلب نماید .
س: در مورد طرح گردشگری جاده سلامت و اقدامات انجام شده برای اجرایی شدن آن برای خوانندگان سایت توضیح دهید ؟
ما در این زمینه اقدامات زیربنایی را صورت دادیم. اما منتظر سرمایه گذار مناسب برای اجرایی شدن آن هستیم .انتظار ما این است که با توجه به محرومیت منطقه دولت نیز از اجرای طرحهای گردشگری در این شهر حمایت کند .
س: در خبرها شنیدیم که برگزاری همایش روز کمش دفه را در دستور کار خود دارید ؟
بله . شهر کمش دفه رسما در تاریخ بیست و نهم مرداد ماه 1309 تاسیس شد.بر همین اساس ما برای این روز برنامه های خاصی را تدارک دیدیم.شهرداری در نظر دارد برای مراسم بزرگداشت این روز از همه نخبگان و سرمایه های فکری و اقتصادی در شهر سکونت دارند یا از شهر مهاجرت کرده اند دعوت نماید.ما از همه علاقمندان به کمش دپه تقاضا می کنیم در مراسم بزرگداشت این روز شرکت کنند.
س:سوال آخر گله ها و انتظارات ؟
گله خاصی ندارم اما باید از مردم شهر کمش دپه تشکر کنم.مردم این شهر در ماههای گذشته بسیار دوستانه مرا مورد لطف و محبت خود قرار دادند.مهمان نوازی مردم این شهر قابل ستایش است .از دولت و مسئولان دولتی انتظار دارم به محرومیت شهر نوجه بیشتری کرده و به شهرداری در مسیر اجرای برنامه هایش کمک کنند.

به نقل از ترکمن سسی
صفحه مناسب چاپ پیشنهاد این صفحه از این خبر یک pdf بساز
بی‌شک دیدگاه هر کس نشانه‌ی تفکر اوست، ما در برابر نظر دیگران مسئول نیستیم
آخرین اخبار
افراد آنلاین
3 کاربر آن‌لاين است (3 کاربر در حال مشاهده‌ی سایت اخبار)

عضو: 0
مهمان: 3

بیشتر...
طراحی و میزبانی : شرکت ایلیاد گنبد