صفحه اصلی اخبار گالری عکس مقالات ارسال عکس ارسال مطلب اعضا سایت جستجو تماس با ما
دوست عزیز، به سایت اطلاع رسانی گمیشان خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات سایت، ثبت نام کنید و یا با نام کاربری خود وارد شوید!
امروز: 2017/7/21 20:16
ورود
شناسه‌ی کاربری:

رمزعبور:

ورود خودکارواژه رمز را فراموش کرده‌اید؟

عضو شوید
مقالات جدید
نگاهی به تاریخ ترکمنها و ترکمنستان تا استیلای روسها/فروزان معین
نگاهی به تاریخ ترکمنها و ترکمنستان تا استیلای روسها/فروزان معین
تصویر کوچک شدهفروپاشی اتحاد جماهیر شوروی و ایجاد پانزده کشور جدید از جمله‌ شش کشور مسلمان در آسیای مرکزی و قفقاز پدیدهء نوینی را در جغرافیای سیاسی منطقه و جهان ایجاد نموده است.منطقهء گستردهء جمهوریهای تازه استقلال یافتهء آسیایی که پس از فروپاشی ابرقدرت‌ شرق،پا به عرصهء سیاسی جهان گذارده‌اند که مورد توجه خاص‌ کشورهای منطقه و جهان قرار گرفته است،از یک سو باعث جلب‌ توجه بسیاری از محققان به مسائل مربوط به این کشورها،و از طرف‌ دیگر سبب جلب حکومتها برای استفاده از منابع طبیعی و پتانسیل‌ قدرت کار و سرمایه‌گذاری در منطقه شده است.


احترام به مختومقلی گرامیداشت ترکمن است

فرستنده ebi در تاريخ 2009/5/18 0:20:00 (2672 بار خوانده شده)
وزیر فرهنگ و صدا و سیمای کشور ترکمنستان گفت: احترام به مختومقلی احترام به ترکمن است. به گزارش خبرنگار مهر در گرگان، قل مراد اف عصر یکشنبه در دیدار با استاندار گلستان افزود: اشعار مختومقلی در گذشته و حال مورد توجه ترکمنهای جهان قرار گرفته و این نشان از شخصیت والای این شاعر و عارف است.

وی اظهار داشت: این شاعر و عارف در وحدت بین دو کشور ایران و ترکمنستان نقش مهم داشته است و موجب گسترش فرهنگ و ادب ترکمن شده است.

قل مراد اف بیان داشت: توجه به اشعار مختومقلی نشان از احترام به ترکمن بوده و باید افکار و اندیشه های مختومقلی بیشتر معرفی شود.

استاندار گلستان نیز در این دیدار گفت: مختومقلی، آینه وحدت بوده و وحدت و مهرورزی در اشعارش موج می زند.

یحیی محمودزاده بیان داشت: عدم وابستگی به دنیا، معاد شناسی و ظلم ستیزی از دیگر ویژگیهای اشعار و آثار مختومقلی بوده که آثارش را از دیگر شاعران متمایز می کند.

وی اظهار داشت: استان گلستان گنجینه عارفان و مفاخر ادبی و فرهنگی مانند مختومقلی، فخرالدین اسعد گرگانی و ... است که نشان از غنای فرهنگی و پیشینه تاریخ آن دارد.

محمودزاده با اشاره به مناسبات دوستانه دو کشور دوست و مسلمان ایران و ترکمنستان بر لزوم گسترش مناسبات فرهنگی استان گلستان با کشور ترکمنستان تاکید کرد.

صفحه مناسب چاپ پیشنهاد این صفحه از این خبر یک pdf بساز
بی‌شک دیدگاه هر کس نشانه‌ی تفکر اوست، ما در برابر نظر دیگران مسئول نیستیم
آخرین اخبار
افراد آنلاین
4 کاربر آن‌لاين است (4 کاربر در حال مشاهده‌ی سایت اخبار)

عضو: 0
مهمان: 4

بیشتر...
طراحی و میزبانی : شرکت ایلیاد گنبد